Unit Conditions
| Battery Health | 81% |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | Without Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | single eSIM |
| Accessories With Device | Only Device |
iPhone 12Pre-owned
Blue| USA| 128GB
৳42799 Tk
The iPhone 12 features a 6.1-inch Super Retina XDR OLED display, delivering vibrant colors and sharp detail. Powered by the A14 Bionic chip, it offers great performance and supports 5G connectivity.
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
4GB
Region:USA
specifications
| Display Size | 6.1 inches |
| Display Type | Super Retina XDR OLED |
| Display Resolution | 1170 x 2532 pixels, 460 ppi |
| Dimensions | 146.7 x 71.5 x 7.4 mm |
| Weight | 164g |
| SIM | Nano-SIM and eSIM, Dual SIM (USA/Canada) |
| OS | iOS 14, upgradable to the latest iOS |
| Chipset | Apple A14 Bionic |
| Network | 5G (Sub6) |
| Memory | 4GB RAM, 128gb Storage |
| Main Camera |
Dual: 12MP (wide), 12MP (ultra-wide)
|
| Selfie Camera |
12MP
|
| Sensors | Face ID, accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer |
| Battery Info | 2815mAh, 20W wired charging, 15W wireless charging, 7.5W MagSafe wireless charging |
| Other Features / Info | IP68 water and dust resistance, HDR10, Dolby Vision, Ceramic Shield front cover, 60Hz refresh rate, stereo speakers |



